info@flexdub.com.tr

0312 220 35 39

Online Alışveriş

TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI

FLEXDUB - TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI

Kapalı devre sistemlerde oluşan kaçakların tamiri birkaç adımla yapılır. Bu adımlar;

1- Kaçağın bulunduğu bölgenin tespiti

2- Kaçağın bulunduğu bölgedeki zeminin kırılması

3- Tesisattaki kaçağın giderilmesi

4- Zeminin kapatılması

 

Sisteminiz yerden ısıtma ise tespiti ve tamiri mümkün olmayabilir.

Bu adımlar izlenilerek yapılan tamiratlarda maliyetin çok olması, tadilatın uzun sürmesi ve kırılan zeminin görsel olarak eskisi gibi görünmemesi gibi sorunlar oluşmaktadır.

 

FLEXDUB TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI ise sisteminizde oluşmuş kaçakları yerinde kapatarak size maliyet, zaman ve görsel fayda sağlar.

 

Flexdub Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalını kombi sistemlerinde, merkezi sistem ısıtma soğutma sistemlerinde, yangın hidrant hatlarında, soğuk su risale hatları ve benzeri tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Demir, bakır, pprc ve galvaniz gibi tüm boru tiplerinde kullanılabilir.

 

FLEXDUB TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI NASIL UYGULANIR?

• Kombinin dönüş filtresi sistemden çıkartılır.

• Sistem kombinin su doldurma musluğu veya bir su pompası ile doldur boşalt yöntemi ile kaba pisliklerinden arındırılır.

• Sistem kaba pisliklerinden arındıktan sonra havlupan yada kombiye uzak bir peteğin uygun bir bölümünden 1 litre ürüne 3 litre su karıştırılarak seyreltilip dökülür.

• Dolum yapılan alan tekrar kapatılır ve sisteme su basılır.

• 1.5, 2 bar seviyesinde kombi çalıştırılır. ( Plastik tesisatlarda özellikle kombi sıcak ayarda çalıştırılmalıdır. Plastik borular ısınınca genleşir, bu nedenle kaçak olan nokta maksimum genleşme seviyesinde iken giderilmiş olur. Bu sayede kalıcı çözüm elde edilir.)

• Kombi 48 saat boyunca durdurulmadan çalıştırılır, su eksilmesi durumunda su dolum musluğundan takviye edilir.

• Bu bekleme süresi sonunda sistem basıncı sabitlenecektir. Sistem basıncı sabitlendikten sonra mümkün ise ürünün 3-5 gün süresince sistemde kalması size daha faydalı olacaktır.(İlk uygulamadan sonra maksimum 1 hafta (7 gün) sonrasında ürün sistemden boşaltılmalıdır.)

• Sistem kaçağı giderildikten sonra sistem boşaltılır, dönüş filtresi müşteri talebine göre geri takılabilir ve ardından tekrar temiz su basılır ve kullanıma devam edilebilir.

 

FLEXDUB TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

YOĞUNLUK : 1,25G/cm3

VİSKOZİTE : 400-600

PARLAMA NOKTASI : 700C

KAYNAMA NOKTASI : 100C

BUHAR BASINCI : HG 13,535MM

PREPARATIN PH : 12

 

Ürün kataloğumuzu internet üzerinden görebilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

KATALOĞU GÖR

FLEXDUB

ÜRÜNLER

İLETİŞİM

Firmamız 1990 yılından itibaren mekanik tesisat ve taahhüt alanlarında hizmet vermektedir. Yıllar içerisinde sektörümüzde tadilat yapılan işlerde, tesisata ulaşmak için yüzeyin kırılması, tamirat sonrası zarar verilen yüzey malzemesinin aynısının bulunamaması sebepleri ile yüzeye görsel zarar verilmekteydi. Ayrıca zeminin kırılması, onarım ve zeminin kapatılması esnasında onarım yapılacak bölgenin kullanıma kapatılması ve yüksek onarım maliyetlerine sebep olması, tüketiciler için sorun oluşturmaktaydı.

 

 Bu nedenlerden dolayı yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu, 2008 yılında Flexdub Kaçak Tamir Kimyasallarının üretimine başladık. Türkiye’de alanımızda ilk ve tek üretici olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Üretime başladığımız günden bugüne formülümüzü revize edip, geliştirerek ve devamlı güncel tutarak tüketicinin yanında olup ekonomik çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı

Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı

Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı

Cleaner Kombi - Tesisat Temizleme Kimyasalı

Koruyucu Kombi Tesisat Koruma Kimyasalı

HS-64 Hidrofobik Solüsyon

Şeker Mah. 1424. Sok. No:7/A Etimesgut

Ankara/TÜRKİYE

+90 (312) 220 53 39 | +90 (312) 220 (FLEX)

+90 (544) 195 54 55

 

info@flexdub.com.tr

sales@flexdub.com.tr

© 2022 FLEXDUB Tüm Hakları Saklıdır.