info@flexdub.com.tr

0312 220 35 39

Online Alışveriş

KULLANIM SUYU KAÇAK TAMİR KİMYASALI

FLEXDUB - HAVUZ KAÇAK TAMİR KİMYASALI

FLEXDUB Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı içme suyu ve kullanım suyu tesisatlarında oluşan su sızıntılarını onarır ve her tür boruların (Demir, PPRC, Galvaniz, Bakır) çatlaklarını ve ek yeri sızıntılarını giderir. Tesisat içinde oluşan basınç ve sıcaklıktan etkilenmez. Kullanım suyu kaçaklarına yapılan uygulama sırasında suyun kullanıma kapatılması gerektiğinden FLEXDUB Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı, diğer kaçak kimyasallarına göre daha kısa sürede işlevini yerine getirmesi üzerine geliştirilmiştir.

 

FLEXDUB KULLANIM SUYU KAÇAK TAMİR KİMYASALI NASIL UYGULANIR?

• Bu ürün 1 litre ürüne 3 litre su ile sulandırılarak kullanılmalıdır. Kullanım suları uygulamalarında partiküllerin kaçağa daha iyi ulaşması için sirkülasyon sistemin kurulması özellikle PVC boru kaçaklarında uygulama esnasında sistemi ısıtmak daha hızlı ve kalıcı çözüm sağlayacaktır. İşlem yaklaşık 12 saat devam ettirilmelidir. Uygulama esnasında filtreli olan bütün cihazların (Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kombi , şofben) giriş vanaları kapatılmalı veya sistemden ayrılmalıdır.Uygulama yapılırken kaçak olan bölgeden yada sistemin tamamından sirkülasyon yaptırıldığından emin olunmalıdır.

• Ardından  sıcak su ile soğuk su hatları ara musluklardan bir flex hortum yardımı ile by- pass yapılarak birbirine bağlanmalı (tercihen mutfak musluğundan) ve sirkülasyon yapılacak bir kapalı devre oluşturulmalıdır. Ardından bir su pompası yardımı ile 1 litre ürüne 3 litre su ile sulandırılmış şekilde sisteme verilmeli (banyo bataryasından sıcak su hattından gidiş, soğuk su hattında dönüşe makine bağlanarak) ve sirkülasyon ettirilmelidir. Sirkülasyon sistemi profesyoneller için tesisat temizleme makineleri ile de sağlanabilir.

• 3 litre suya 1 litre ürün karışımı yapılmasının sebebi, ürünün konsantre olmasıdır. Hatta verilirken daha homojen bir yayılım için seyreltilmesi gerektiği için yapılır. Ürün sisteme verildikten sonra sirkülasyon sisteminin dönüşünden su gelene kadar hatta su basılmalıdır.

• Sirkülasyon yapılırken pompanın dönüş vanası kısılarak hattın basınç altında çalışması sağlanmalıdır.

• Sirkülasyon esnasından sirkülasyon haznesine elektrikli rezistans yada herhangi bir ısıtıcı konularak karışım ısıtılarak sirküle edilmedir. Borular ısındığında genleşmesi sebebiyle çatlağın büyümesi muhtemeldir. Sirkülasyon yaparken suyun ısıtılması (60-70 derece) boruları maksimum seviyede genleştirerek kaçağın en büyük hali ile kapanmasını sağlar ve kalıcı çözüm sunar.

• Sirkülasyon sistemi en az 2 saat çalışmalı ve aralıklarla vanalar kapatılarak kaçağın kesilip kesilmediği kontrol edilmelidir. Kaçak kesilene kadar ısıtarak sirkülasyon devam etmelidir.

• Kaçağın kesildiği yada çok yüksek oranda azaldığının görülmesi ardından sirkülasyon durdurulur. Motorun bağlantısındaki vanalar kapatılır ve şehir şebeke vanası açılarak şehir şebekesinin sistemin basıncı sürekli yüksek tutması sağlanır.  Şehir şebekesi basıncı altında  kimyasal karışım sistemde en az 24 saat bekletilmelidir.

• Bu süreçte hatta kimyasal karışım olacağı için basınç altında bekletme süresince HİÇBİR MUSLUK, SİFON VS. SU ÇIKIŞINA SEBEP OLACAK HİÇBİR SİSTEM KULLANILMAMALI VE KULLANILMAMASI İÇİN GEREKLİ ÖNLEM ALINMALIDIR.

• 24 saat sonunda manometre ile son test yapılır ve hattın sonundaki musluk açılarak  şebeke suyu basıncı yardımı ile kimyasal sistemden boşaltılır. Sonrasında alandaki tüm musluklardan 2 dakika açılarak musluk ağzında kalmış olma ihtimali olan kimyasal boşaltılır. Bu aşamada ara musluk ve batarya filtreleri kontrol edilir ve temizlenmesi gereken filtreler temiz su ile yıkanarak yerine takılır.

• Sirkülasyon pompası bulunamadığı durumlarda sisteme kimyasal ve su karışımı el tulumbası (test pompası) ile basılıp sistem basıncı düştükçe takviye edilerek sistem basınçlandırılmalıdır. Ancak sirkülasyon pompası uygulaması hem başarı hem de tadilat kalitesi olarak her zaman ilk tercih edilen yöntem olmalıdır. TEST POMPASI İLE SIKIŞTIRMA YÖNTEMİ SADECE SOĞUK SU HATTI KAÇAKLARINA KULLANILMADIR. SICAK SU HATLARINDA KARIŞIMIN ISITILARAK SİRKÜLE EDİLMESİ TAMİRATIN KALICI OLMASI İÇİN ÖNEM OLUŞTURMAKTADIR.

 

FLEXDUB KULLANIM SUYU KAÇAK TAMİR KİMYASALI ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

YOĞUNLUK : 1,38G/cm3

VİSKOZİTE : 600-800

PARLAMA NOKTASI : 700C

KAYNAMA NOKTASI : 100C

BUHAR BASINCI : HG 13,535MM

PREPARATIN PH : 12

 

Ürün kataloğumuzu internet üzerinden görebilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

KATALOĞU GÖR

FLEXDUB

ÜRÜNLER

İLETİŞİM

Firmamız 1990 yılından itibaren mekanik tesisat ve taahhüt alanlarında hizmet vermektedir. Yıllar içerisinde sektörümüzde tadilat yapılan işlerde, tesisata ulaşmak için yüzeyin kırılması, tamirat sonrası zarar verilen yüzey malzemesinin aynısının bulunamaması sebepleri ile yüzeye görsel zarar verilmekteydi. Ayrıca zeminin kırılması, onarım ve zeminin kapatılması esnasında onarım yapılacak bölgenin kullanıma kapatılması ve yüksek onarım maliyetlerine sebep olması, tüketiciler için sorun oluşturmaktaydı.

 

 Bu nedenlerden dolayı yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu, 2008 yılında Flexdub Kaçak Tamir Kimyasallarının üretimine başladık. Türkiye’de alanımızda ilk ve tek üretici olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Üretime başladığımız günden bugüne formülümüzü revize edip, geliştirerek ve devamlı güncel tutarak tüketicinin yanında olup ekonomik çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı

Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı

Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı

Cleaner Kombi - Tesisat Temizleme Kimyasalı

Koruyucu Kombi Tesisat Koruma Kimyasalı

HS-64 Hidrofobik Solüsyon

Şeker Mah. 1424. Sok. No:7/A Etimesgut

Ankara/TÜRKİYE

+90 (312) 220 53 39 | +90 (312) 220 (FLEX)

+90 (544) 195 54 55

 

info@flexdub.com.tr

sales@flexdub.com.tr

© 2022 FLEXDUB Tüm Hakları Saklıdır.