info@flexdub.com.tr

0312 220 35 39

Online Alışveriş

KORUYUCU KOMBİ TESİSAT KORUMA KİMYASALI

FLEXDUB - KORUYUCU KOMBİ TESİSAT KORUMA KİMYASALI

FLEXDUB Koruyucu, Kombi tesisatı merkezi sistem ısıtma ve soğutma sistemleri ve her türlü kapalı devre sistemlerinde kullanılan verim arttırıcı ve yıpranmayı önleyici bir kimyasal üründür. Tesisat temizliğinin ardından sistemde tekrar kireç,kışır ve pislik oluşumunu engeller ve ısı iletimini arttırır. Pis tesisatlara eklenmesi durumunda mevcut kirlerin moleküler yapısını bozarak sıvı hale gelmesini sağlar ve sistemin verimli çalışmasına engel olan tabakayı yok eder. Pis tesisatlar da 15-20 gün içerisinde peteklerdeki ısınma problemlerini çözer. Asidik temizlemeye uygun olmayan tesisatlarda uzun vadede ekonomik çözümler sunar. Asidik bir yapıya sahip olmaması nedeniyle merkezi sistem ve eski demir tesisat  temizliklerinde tercih nedeni olmaktadır.

 

FLEXDUB KORUYUCU NEDEN UYGULANMALIDIR?

•   Yeni tesisat yüzeylerinde kireç, Pas ve Mineral tuz kalıntısı oluşmasını engeller.

•   Eski tesisatlarda kireç ve birikimleri tesisata hasar vermeden temizler film oluşumu ile metalik yüzeyleri korur.

•   Suyu alkali (bazik) ederek PH değerini arttırır.

•   Kireç, kışır çamurlaşma oluşturmadığı için ısı iletim kat sayısını yüksek tutarak enerji tasarrufu sağlar. Cihazların ve tesisat borularının kullanım ömrünü uzatır.

•   Çözülen kirecin yapısını değiştirip tekrar oluşumunu önler ve tesisat içerisinde serbest dolaşım sağlar.

 

FLEXDUB KORUYUCU NASIL UYGULANIR?

•   Mevcut tesisat sisteminin içerisine uygun bir yerden (Pislik tutucu, havlupan, radyatör) sisteme karıştırınız. 50 Lt. Suya 1 Lt. olarak hesaplanarak konsantre imal edilmiştir.

•   Sisteme karıştırıldıktan sonra sistem çalıştırılır ve kullanıma başlanabilir kimyasalımızın PH değeri 7,5 olduğu ve zararlı bir kimyasal (asit vb.) içermediği için sisteme bir zarar vermesi mümkün değildir.

•   Kimyasalın içindeki maddeler sistem içinde oluşan kireç, kışır ve diğer yabancı maddelerin yavaş yavaş molekül yapılarını bozarak yok eder ve gelecek zamanlarda oluşumunu engeller.

•   Ürünün tesisattaki faydalarını arttırmak için işlemin 1 yıl ara ile tekrarlanmasını tavsiye edilir.

 

Ürün kataloğumuzu internet üzerinden görebilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

KATALOĞU GÖR

FLEXDUB

ÜRÜNLER

İLETİŞİM

Firmamız 1990 yılından itibaren mekanik tesisat ve taahhüt alanlarında hizmet vermektedir. Yıllar içerisinde sektörümüzde tadilat yapılan işlerde, tesisata ulaşmak için yüzeyin kırılması, tamirat sonrası zarar verilen yüzey malzemesinin aynısının bulunamaması sebepleri ile yüzeye görsel zarar verilmekteydi. Ayrıca zeminin kırılması, onarım ve zeminin kapatılması esnasında onarım yapılacak bölgenin kullanıma kapatılması ve yüksek onarım maliyetlerine sebep olması, tüketiciler için sorun oluşturmaktaydı.

 

 Bu nedenlerden dolayı yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu, 2008 yılında Flexdub Kaçak Tamir Kimyasallarının üretimine başladık. Türkiye’de alanımızda ilk ve tek üretici olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Üretime başladığımız günden bugüne formülümüzü revize edip, geliştirerek ve devamlı güncel tutarak tüketicinin yanında olup ekonomik çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı

Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı

Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı

Cleaner Kombi - Tesisat Temizleme Kimyasalı

Koruyucu Kombi Tesisat Koruma Kimyasalı

HS-64 Hidrofobik Solüsyon

Şeker Mah. 1424. Sok. No:7/A Etimesgut

Ankara/TÜRKİYE

+90 (312) 220 53 39 | +90 (312) 220 (FLEX)

+90 (544) 195 54 55

 

info@flexdub.com.tr

sales@flexdub.com.tr

© 2022 FLEXDUB Tüm Hakları Saklıdır.