info@flexdub.com.tr

0312 220 35 39

Online Alışveriş

HAVUZ KAÇAK TAMİR KİMYASALI

FLEXDUB - HAVUZ KAÇAK TAMİR KİMYASALI

Islak zeminlerde oluşan kaçakların tamirinde belli başlı yöntemler ile tadilat yapılabilir.

1- Zemin kaplamasının kaldırılıp sürme izolasyon yapılması

2- Yüzeydeki kaplamanın aralarının doldurulmas

3- Yüzeyde bir katman oluşturacak yalıtım malzemelerinin kullanılması

4- Enjeksiyon ile yapılan derz arası uygulamaları

 

Flexdub Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı ise ıslak zeminlerde oluşan kaçakları, zemini  kırmaya gerek kalmadan, yüzeyde bir katman oluşturmadan, çatlağın içinde kristalleşerek daha kısa sürede, daha az maliyet ile daha kısa sürede kalıcı çözümler sunar.

 

FLEXDUB HAVUZ KAÇAK TAMİR KİMYASALI NASIL UYGULANIR?

• Sarfiyatımız 2 metre kareye 1 lt olarak hesaplanabilir. (Sarfiyatımız zemin yüzeyine, kaçak miktarına göre değişkenlik gösterebilir.)

• Uygulamadan önce zemin detaylı olarak fırça ve su yardımı ile temizlenir. Temizliğin ardından giderler kapatılır. Zemin nemli iken uygulama yapılabilir.

• Uygulamada ilk olarak toplam uygulanacak ürünün yarısı mevcut yüzeye fırça yardımı ile ham olarak zemine uygulanır.

• 3-5 saat( Hava sıcaklığına göre değişebilir, ürünün zeminde donmasına müsaade edilmemelidir. Kristalleşme gözlenir ise fırça ve az miktar su yardımıyla çözülmelidir.) sonra kalan ürün 4 litre suya 1 litre FLEXDUB Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı olacak şekilde su ile karıştırılarak ince çatlaklar için konsantrasyonu düşük bir ürün elde edilir ve bu karışım ile uygulama yapılan yüzeye 2. uygulama yapılır.

• Bu uygulamanın ardından malzeme zemin tarafından emilmesi için 12 saat beklenir ve ardından giderler açılır. Zemin bol su ile yıkanıp yüzey kalıntılardan temizlenir. (12 saat bekleme süresi içerisinde zeminin kurumasına izin verilmemelidir. Gerekirse ara ara zemine su takviyesi yapılmalıdır.)

 

Örneğin;

• 30 m² bir zemin kaçağı (teras, banyo, ıslak zeminler) uygulaması için 15 litre FLEXDUB Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı alınır.

• Zemin fırça ve su yardımı ile detaylı bir biçimde temizlenir.

• Temizlik ardından zeminin giderleri kapatılır.

• Toplam kullanılacak ürünün yarısı örneğimizde 7,5 litreye tekabül ediyor. 7,5 litre ürün zemine dökülür ve fırça yardımı ile tüm yüzeye yayılır.

• 3-5 saat sonra kalan 5 litre kimyasal ¼ oranında sulandırılarak konsantrasyonu düşük bir biçimde zemine dökülür ve yine fırça ile tüm yüzeye yayılır.

• İkinci uygulama sonrası 12 saatlik bir bekleme süreci sırasında zemine malzeme sulanacak şekilde tekrardan su takviyesi yapılır. Bunun amacı ürünün kalan kılcal deliklere girmesi için yoğunluğunu azaltmamız gerekmesidir.

• Bu süreç sonunda giderler açılır zemin su ile yıkanır ve kullanıma başlanabilir.

 

FLEXDUB TESİSAT KAÇAK TAMİR KİMYASALI ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

YOĞUNLUK : 1,4G/cm3

VİSKOZİTE : 400-600

PARLAMA NOKTASI : 700C

KAYNAMA NOKTASI : 100C

BUHAR BASINCI : HG 13,535MM

PREPARATIN PH : 12

 

Ürün kataloğumuzu internet üzerinden görebilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

KATALOĞU GÖR

FLEXDUB

ÜRÜNLER

İLETİŞİM

Firmamız 1990 yılından itibaren mekanik tesisat ve taahhüt alanlarında hizmet vermektedir. Yıllar içerisinde sektörümüzde tadilat yapılan işlerde, tesisata ulaşmak için yüzeyin kırılması, tamirat sonrası zarar verilen yüzey malzemesinin aynısının bulunamaması sebepleri ile yüzeye görsel zarar verilmekteydi. Ayrıca zeminin kırılması, onarım ve zeminin kapatılması esnasında onarım yapılacak bölgenin kullanıma kapatılması ve yüksek onarım maliyetlerine sebep olması, tüketiciler için sorun oluşturmaktaydı.

 

 Bu nedenlerden dolayı yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu, 2008 yılında Flexdub Kaçak Tamir Kimyasallarının üretimine başladık. Türkiye’de alanımızda ilk ve tek üretici olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Üretime başladığımız günden bugüne formülümüzü revize edip, geliştirerek ve devamlı güncel tutarak tüketicinin yanında olup ekonomik çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı

Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı

Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı

Cleaner Kombi - Tesisat Temizleme Kimyasalı

Koruyucu Kombi Tesisat Koruma Kimyasalı

HS-64 Hidrofobik Solüsyon

Şeker Mah. 1424. Sok. No:7/A Etimesgut

Ankara/TÜRKİYE

+90 (312) 220 53 39 | +90 (312) 220 (FLEX)

+90 (544) 195 54 55

 

info@flexdub.com.tr

sales@flexdub.com.tr

© 2022 FLEXDUB Tüm Hakları Saklıdır.