info@flexdub.com.tr

0312 220 35 39

Online Alışveriş

CLEANER KOMBİ - TESİSAT TEMİZLEME KİMYASALI

FLEXDUB - CLEANER KOMBİ - TESİSAT TEMİZLEME KİMYASALI

Hareketli suda aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki su, temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur. Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs. Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı iyonlarına ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.

 

Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır. Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

 

FLEXDUB Cleaner ürünümüz yanında uygulama sonrası sistemde asit kalmasını engellemek için  kullanılan FLEXDUB Nötrleştirici ile birlikte paket olarak gönderilir. (Nötrleştirici için ayrıca ücret talep edilmemektedir.)

 

FLEXDUB CLEANER NEDİR?

Her alanda ısıtma amaçlı kullanılan bütün sistemlerde zaman içinde suyun kimyasal yapısından dolayı kombiniz, petekleriniz ve boru hatlarında kireç, kışır ve organik çamurlaşmalar oluşmaktadır. FLEXDUB Cleaner bu tip tesisat tıkanmalarına yol açan partikülleri hiçbir metal ve plastik yüzeye zarar vermeden temizleyip tesisatın ömrünü uzatan özel formül bir kimyasal temizlik malzemesidir.

Tesisatta Oluşan Tıkanıklıklar

1. Suyun yapısında bulunan sertlikler

2. Metal Korozyonu

3. Mikroorganizmalar

 

FLEXDUB CLEANER'IN SİSTEME FAYDASI NEDİR?

Daha az yakıt ile istenilen sıcaklığa ulaşabilmek için sistemin kimyasal bakım yapılması size %20 ye varan tasarruf sağlayacağı gibi sistemde bakteriyel organik tortuların da oluşmasını engelleyecektir. Peteklerdeki ısı transferi netleşeceğinden beklemek gerekmeden tüm petekler aynı ölçüde ısınacaktır. Bu sebep ile doğal gaz tasarrufu sağlanacaktır. Merkezi sistem, kombi sistemleri,yerden ısıtma sistemleri ve güneş enerjisi sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

TESİSATIN TIKALI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

• Peteklerde ısı transferin geç oluyorsa ısınması için uzun zaman gerekiyorsa

• Peteklerde bir kısmının ısınıp diğer kısmının ısınmaması gibi kontrolsüz bir ısınma varsa

• Kombilerde sirkülasyon pompasından aşırı ses geliyorsa

• Peteklerin üzerlerinin çok ısınıp altları ısınmıyorsa.

Ürün kataloğumuzu internet üzerinden görebilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

KATALOĞU GÖR

FLEXDUB

ÜRÜNLER

İLETİŞİM

Firmamız 1990 yılından itibaren mekanik tesisat ve taahhüt alanlarında hizmet vermektedir. Yıllar içerisinde sektörümüzde tadilat yapılan işlerde, tesisata ulaşmak için yüzeyin kırılması, tamirat sonrası zarar verilen yüzey malzemesinin aynısının bulunamaması sebepleri ile yüzeye görsel zarar verilmekteydi. Ayrıca zeminin kırılması, onarım ve zeminin kapatılması esnasında onarım yapılacak bölgenin kullanıma kapatılması ve yüksek onarım maliyetlerine sebep olması, tüketiciler için sorun oluşturmaktaydı.

 

 Bu nedenlerden dolayı yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu, 2008 yılında Flexdub Kaçak Tamir Kimyasallarının üretimine başladık. Türkiye’de alanımızda ilk ve tek üretici olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Üretime başladığımız günden bugüne formülümüzü revize edip, geliştirerek ve devamlı güncel tutarak tüketicinin yanında olup ekonomik çözümler sunmaya devam edeceğiz.

Tesisat Kaçak Tamir Kimyasalı

Kullanım Suyu Kaçak Tamir Kimyasalı

Havuz Kaçak Tamir Kimyasalı

Cleaner Kombi - Tesisat Temizleme Kimyasalı

Koruyucu Kombi Tesisat Koruma Kimyasalı

HS-64 Hidrofobik Solüsyon

Şeker Mah. 1424. Sok. No:7/A Etimesgut

Ankara/TÜRKİYE

+90 (312) 220 53 39 | +90 (312) 220 (FLEX)

+90 (544) 195 54 55

 

info@flexdub.com.tr

sales@flexdub.com.tr

© 2022 FLEXDUB Tüm Hakları Saklıdır.